У Ромнах не можуть знайти кошти на світлофор біля школи

Кожного дня школярі ЗОШ №11 у Ромнах  по кілька разів вимушені переходити дорогу в небезпечній зоні. Через те, що заклад розділений на два корпуси, учителі за руку водять учнів молодших класів. Та от старші бігають самостійно. На прохання встановити світлофор колектив «одинадцятої» вкотре отримав відмову.

Тільки-но розпочинається навчальний рік, тривога за дітей не покидає, розповіла директор ЗОШ №11 Вікторія Зеленська. Оскільки школа розділена на центральний корпус та будівлю для початкових класів дорогою, школярі кожного дня наражаються на небезпеку. За словами Вікторії Володимирівни, учням 1 -3-х класів перетнути трасу по вулиці Горького постійно допомагають учителі. Та поспіх постійно підвищує ризик на дорозі, наголосила пані Вікторія. Усе ж старші класи вимушені справлятися самостійно. Збентежені батьки неодноразово були свідками того, як кермувальники не зупиняються перед пішоходами: «летять», не озираючись.

Та навіть “зебра”, нанесена між корпусами, не зупиняє водіїв-лихачів. Через аварійно небезпечну дорогу деякі батьки не пускають своїх дітей до їдальні: просять обходитися буфетом. Та й саму «зебру» не завжди встигають покреслити, зауважила директор: інколи її малюють, коли навчальний рік у самому розпалі.
Спортивна зала, комп’ютерний клас, майстерня, їдальня та актова зала – приміщення необхідні для навчання, але всі розмежовані, наголосила директор. Тому проблемою, яку вирішити ніяк не вдається, школа переймається вже більше чотирьох років. На меті колективу встановити світлофор з кнопкою. «Нехай він працює не весь день, лише по мірі необхідності», – підкреслила пані Вікторія.

Через брак коштів установити бажаний світлофор поки – лише мрія. За підрахунками Вікторії Зеленської, процедура й справді дороговартісна: обійдеться школі близько в півмільйона гривень. Тому цього року було прийнято рішення включити питання до громадського бюджету вже без установлення самої конструкції: хоча б дістати коштів на сам світлофор.

Проект не набрав потрібної кількості голосів. Можливо, наступного року пощастить, а поки 250 тисяч гривень, вартість світлофору, – захмарна сума для навчального закладу.

На останній сесії проблему школи розглядали депутати. Думки обранців розділилися: одні підтримували ініціативу, інші вважали, що світлофор і так є неподалік. Лежачий поліцейський, на думку міського голови Сергія Салатуна, у тому місці класти не годиться, бо дорога – державного значення. Питання направили на вивчення, та прогноз один: цього року коштів у бюджеті вже навряд удасться віднайти.

Джерело: Новий погляд Роменщини