У Сумах планують масштабно оновити три обласних медзаклади

Голова Сумської ОДА Дмитро Живицький озвучив масштабні будівельні плани наступного року щодо трьох обласних медустанов. Вони стосуються обласної дорослої та дитячої лікарень, а також онкодиспансеру.

За його словами, цього року завершилося будівництво другої черги Сумської обласної лікарні на вул. Ковпака, 18. Це стосується облаштування гаражів, приміщень для овочесховища та іншої допоміжної інфраструктури, необхідної для повноцінної роботи медзакладу. На цьому ж майданчику планується будівництво нового 9-поверхового  хірургічного корпусу.

«На сьогодні виготовляється проект цього корпусу, який розрахований на 400 ліжко-місць, – уточнив Дмитро Живицький. – Там планують виконувати операції з трансплантації, на відкритому серці та багато інших високотехнологічних втручань. Також виконується проект реконструкції обласної дитячої лікарні, який буде готовий на початок наступного року. Далі співпрацюватимемо з Кабміном, Офісом президента, самим президентом, щоб наші проекти підтримали фінансово. Сумарно на два ці проекти необхідно більше 2 млрд грн».

В обласному онкодиспансері, нагадав голова ОДА, завершилася термомодернізація головного хірургічного корпусу, на території демонтовано старі зношені корпуси.

«Сьогодні там триває реконструкція, – уточнив він. – За онкодиспансером розпочато проектування нового 5-поверхового корпусу для хіміотерапії. Проєкт буде сучасний, потужний – з комфортними умовами для пацієнтів (палати на 2-4 особи, індивідуальні санвузли). Його реалізацію ми плануємо розпочати наступного року. У першому кварталі стане зрозумілим, чи буде фінансування з держбюджету».

ВШ