У Сумах судитимуть лікаря, дії якого призвели до смерті дитини

Сумська місцева прокуратура затвердила та направила до суду обвинувальний акт стосовно лікаря акушера-гінеколога Комунальної установи «Сумський міський пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», через неналежне виконання професійних обов’язків якого помер новонароджений хлопчик.

У ході слідства встановлено, що 29 березня 2017 року вказаний лікар, приймаючи пологи у 32-річної жінки, вчасно не провів необхідну діагностику, допустив ряд медичних помилок, що призвело до виникнення кисневого голодування плода. Незважаючи на проведені реанімаційні заходи, новонароджений хлопчик помер через декілька хвилин після народження.

Як повідомив прокурор Сумської місцевої прокуратури Олексій Моісеєнко, згідно з висновком експертизи, смерть дитини настала від тяжкої асфіксії при народженні, яка призвела до розвитку гострої серцево-судинної недостатності. За умови своєчасного діагностування дистресу плода смерті новонародженої дитини можна було уникнути.

Дії лікаря кваліфіковано за ч. 2 ст. 140 (неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов’язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення, що призвело до смерті новонародженої дитини) КК України.

Довідково: санкція статті передбачає позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, повідомляє прес-служба прокуратури області.

Джерело: sumy.today