Унікальна яблуня зацвіла на Сумщині

Кролевецька яблуня-колонія вкрилася рясним цвітом після минулорічного відпочинку. Фотографіями природного дива Сумщини поділилися на сторінці Кролевецької міськради у Фейсбуці.


Яблуня-колонія
 — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області.

Розташована в місті Кролевці Сумської області, район Андріївка (вулиця Андріївська, 71). Дістатися до пам’ятки природи можна залізницею або автодорогою «Київ — Москва», що проходять через місто Кролевець.

Яблуня зростає у вигляді куща, який за площею займає близько 10 соток. Орієнтовний вік — понад 200 років. У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура, а налічують близько 15 стовбурів-гілок, що приросли до землі. Особливістю яблуні (досі ця властивість не була відома) є її здатність до самостійного вкорінення гілками. Віття нахиляється до землі і пускає коріння, коли один із стовбурів відмирає. Так яблуня продовжує собі життя. Набравшись сил, вже не гілки, а дерева піднімаються знову догори, рясно вкриваючись квітками навесні і червоно-білими, приємними на смак яблуками восени.

Легенда

За легендою, дерево має понад 220 років, тому що посадив його нібито садівник князя Мещерського, що колись жив і був похований в Андріївці. Місцеві жителі назвали диво-яблуню «колонією». Квітує вона щороку, але щоразу плодоносить тільки одна її половина, а друга частина відпочиває. Яблука на смак — солодкі і терпкі.

У місцевих жителів існує повір’я, що ця яблуня розмножується, як кущ аґрусу або смородини через те, що кілька століть тому на неї хтось наклав прокляття.

 

Фото яблуні-колоні взяте зі сторінки відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації.

Автор фото: Наталія Кармазіна