В Україні масштабно відзначатимуть 200-річний ювілей уродженця Сумщини

Вчора, 19 червня, Верховна Рада України прийняла проект Постанови «Про підготовку та відзначення 200-річчя від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша». Автором проекту цієї Постанови є народний депутат Верховної Ради від Сумщини Ігор Молоток.

Згідно з постановою, Кабміну рекомендовано розробити план заходів з підготовки святкування 200-річчя уродженця Сумщини Пантелеймона Куліша, передбачивши проведення урочистих подій в столиці України, урочистих заходів в обласних і районних центрах, наукових, краєзнавчих, творчих конференцій, круглих столів, виставок.

Планується видати повне зібрання творів письменника, провести ремонтні роботи в музеї Куліша при Шосткинській міській бібліотеці, виділити кошти для придбання експонатів і поповнення фондових колекцій. Крім того, передбачається оголосити конкурс і забезпечити спорудження у 2019 році пам’ятників Пантелеймону Кулішу на його батьківщині в с. Воронеж Шосткинського району та Києві.

Згідно з постановою, центральним і місцевим органам виконавчої влади рекомендовано вжити додаткових заходів щодо забезпечення благоустрою населених пунктів, пов’язаних з життям і творчістю письменника.

«Укрпошті» запропоновано видати серію поштових марок і листівок, присвячених 200-річчю від дня народження Пантелеймона Куліша, а НБУ – випустити пам’ятну монету.

Довідково. Пантелеймон Олександрович Куліш народився 1819 року у містечку Вороніж нині Шосткинського району Сумської області. Український письменник, фольклорист, мовознавець, перекладач. Автор першої фонетичної абетки для української мови, яка лежить в основі сучасного українського правопису.

Іван Франко  називав Куліша «перворядною зіркою» в українському письменстві, «одним із корифеїв нашої літератури». Відомий Куліш найбільше як автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада». Писав він українською та російською мовами.

Джерело: xpress.sumy.ua