Як розвалюють одну з найуспішніших громад України – Тростянецьку громаду?

 Про це у Facebook написав голова Тростянецької громади Юрій Бова:

“Сьогодні сталося те, що найбільше сприймається як злочин проти людей.

Людей, що живуть в Тростянецькій ОТГ, та тих жителів навколишніх сіл, хто скоро планував опинитися в нашій громаді.

Чому пишу “злочин”? Бо порушення закону України є злочином.

Намагатимусь коротко описати, що сталося:

В Сумській ОДА “спеціально підібрана” робоча група повторно розглядала перспективні плани громад, щоб сформувати пропозиції до Кабміну, як буде з жовтня 2020 виглядати адмінтерустрій нашої області, простіше кажучи, яке село буде в якій громаді і чому повинно там опинитися.

Чому повторно?

Бо передноворічне “таємно проведене” в Сумській ОДА засідання і напрацьовані на ньому матеріали (карти громад) зовсім не влаштували Міністерство розвитку громад та територій, різних фахових експертів, асоціації ОМС, представника Уряду та голову комітету ВР. Тому все завернули на доопрацювання з вказівкою, що саме треба переробити, щоб не порушувати закон і методику проведення об’єднання.

Новорічні свята.

Вони нічого не змінили. Все ті ж обличчя на комісії в Сумах. І якщо ви думаєте, що хтось, можливо, ще раз перечитав сам Закон, Методику, поспілкуватися поїхав з людьми в села – помиляєтеся. Лунали лише чиїсь “хотєлки”. Жодного юридичного обгрунтування. Майже жодного відстоювання державних інтересів, а не інтересів місцевих латифундистів та обласних депутатів. Не буду описувати стан перегляду всіх громад Сумщини. Це без мене краще зробить Oleksandr Khoruzhenko, який три останні роки займався створенням громад в області.

Опишу лише, що зробили з нашою громадою:

На першому фото Перспективний план нашої Тростянецької громади, затверджений неодноразово Урядом. Ми, як можемо, розвиваємо її інфраструктуру, створили ЦНАП районний і взяли з району практично всю інфраструктуру, в т.ч.і райлікарню, щоб підготувати її до якісного обслуговування жителів майже всього Тростянецького району. Вклали в неї мільйони гривень.

І от робоча група вирішила, що 3 сільради – Білківську, Криничанську та Люджанську, – треба вилучити з нашої перспективної громади і добавити їх до Боромлянської ОТГ, яка знаходиться від ціх сіл на відстані більше 25 км і яка сполучається з цими селами дорогами лише через Тростянець.

Отже жителі сіл, що живуть у 10 хвилинах від міста, повинні будуть отримувати всі послуги значно далі, в Боромлі?

Саме це забороняє Закон “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

Тому сьогодні державний орган – Сумська ОДА, депутати облради, які повинні діяти лише у спосіб, передбачений законами і Конституцією України, просто наплювали на Закон і Методику КМУ, на надані рекомендації численних експертів.

Цікаво було спостерігати, як нахвалювала голова ОДА Купрєйчик Ірина та нач відділу економіки Сітак Олександр Чернеччинську громаду Охтирського району, що не можна від неї нічого відрізати і т. д.

І як потім цинічно проігнорували права нашої громади, як голосували за абсурд в плані потурання державних інтересів.

Що ж, сталося те, що сталося.

Попереднє рішення прийнято.

Чи задовольнить воно Київ і як буде обґрунтовано, важливо і для нас, і для суду.

Так, ми будемо відстоювати свої права і право людей гідно жити в нашій громаді і отримувати якомога ближче якісні послуги.

P.S. Ну, а поки тривали дебати в Сумах, села продовжують грабувати.

У с. Білка вирізають вздовж дороги по селу біля цвинтаря величезні півторасторічні дуби. Гілки нікому не потрібні.

Ставки перед Новим роком вже поспускали і рибу всю виловили.

Сміттям завалено все навкруги в лісах та лісопосадках.

Чого чекати далі???? Цього добивається Робоча група?”