З 1 квітня на Сумщині не можна рибалити

З 1 квітня у водоймах Сумської області встановлюється заборона на вилов водних біоресурсів. Про це інформує регіональне Управління Держрибагентства.

Весняно-літню заборону на промислове та любительське рибальство на період нересту встановлено наказом Управління Державного агентства рибгосподарства у Сумській області.

З 1 квітня до 20 травня ці обмеження діятимуть у всіх річках та їх кореневих водах.

Заборона риболовлі на всіх водосховищах триватиме довше – до 9 червня.

А у придаткових водоймах, приміром, у ставках, озерах, протоках, гирлах тощо, не можна рибалити з 1 квітня до 29 червня.

Крім того, протягом періоду виношування ікри, личинок, першої линьки, з 1 квітня до 9 червня включно не можна ловити раків.

У нерестовий період дозволяється любительський вилов риби однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега в межах населеного пункту.

«З метою оперативного реагування на можливі випадки незаконного використання водних біоресурсів в нерест та залучення до рибоохоронних заходів громадськості при Управлінні було утворено 4 оперативні штаби», – повідомили в Управлінні Держрибагентства у Сумській області.

Про виявлені факти браконьєрства під час нересту просять терміново повідомляти на «гарячу» лінію Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570 або за телефоном всеукраїнської безкоштовної «гарячої» лінії: 0-800-50-52-50.