З 1 січня у Сумах подорожчає вода: скільки будемо платити

У Сумах подорожчає вода. Новий тариф для містян діятиме з 1 січня 2021 року. Він буде спільним як для мешканців приватного сектору, так і для багатоквартирних будинків, повідомляє Суспільне.

Галині Іванівні – 87 років. Має пенсію у три тисячі гривень. Загалом родина жінки на комунальні платежі у зимовий період витрачає близько 2,5 тисяч гривень. Субсидію сім’я не отримує. Якби жінка жила сама, каже: було б сутужно.

“600 гривень лишається мені на харчі, а купить же треба й хліба, й інше. Я живу з внучкою і правнучкою. Це внучка все знає, вона контролює, все сплачує за квартиру. Я трішки допомагаю. Це жах! Хіба ж можна нескінченно робити націнку, хоч не мийся і не пий воду”, – каже вона.

З 1 січня сума витрат на комірне зросте, зокрема, за воду та каналізацію наполовину. Куб води коштуватиме близько 14 гривень, стоки – 13 гривень 40 копійок.

“У середньому тариф зростає на водопостачання на 22%, на водовідведення – на 27% – це на централізоване, для всіх категорій споживачів. Зростання тарифу відбулося через збільшення тарифу на електроенергію – до 33% для нашого підприємства”, – розповідає начальниця планово-економічного відділу КП “Міськводоканал” Людмила Наталуха.

За її словами, це майже 40% витрат:

“Через збільшення ставок податків і зборів, майже у 1,5-2 рази. І через збільшення мінімальної заробітної плати і мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб”.

Для тих, у кого немає лічильника, нараховуватимуть за нормою – за одну людину, яка мешкає у квартирі, братимуть 247 гривень за місяць. І таких абонентів у Сумах – 20% або кожен 5-й споживач. Вартість послуги зросте з 1 січня, тобто побачать нові суми у платіжках люди у лютому. Для родини Галини Іванівни вода подорожчає на 65 грн.

Окрім сумського “Міськводоканалу”, Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, змінила тарифи у близько 50 подібних підприємствах України.