«Збережемо пам’ять разом»: у Шостці організували акцію до Дня Перемоги

У Шостці до Дня Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні провели акцію «Збережемо пам’ять разом», в рамках якої традиційно приводять до ладу братські могили, розташовані на території міста та району. Започаткували акцію 10 років тому за ініціативи нардепа Ігоря Молотка.

“Події тих днів потрібно пам’ятати, щоб вони ніколи не повторилися знову. Такі акції повинні бути традиційними, і я думаю, що ми підтримаємо цю акцію і будемо до неї приєднуватися кожного року”, говорить депутатка Шосткинської міськради від партії “За майбутнє” Світлана Назаренко.

Цього року до акції долучилися депутати різних рівнів від партії «За майбутнє» та депутати Шосткинської міськради від партії «Рідне місто».

«Вже понад десять років ми приходимо сюди, щоби віддати шану нашим героям, які звільняли Шостку від нацистів. Шана – це не просто покласти квіти, це перш за все пам’ятати про подвиг тих, хто подарував нам мирне небо і право на вільне життя. Зазвичай до акції долучаються діти, молодь, але цьогоріч через карантинні обмеження, на жаль, ми були змушені обмежитись лише дорослими. Та разом із тим, всі бажаючі можуть прийти до оновленого меморіалу і вшанувати пам’ять загиблих», – розповідає помічниця народного депутата України Ігоря Молотка, депутатка Шосткинської міськради від партії “Рідне місто” Альона Шульга.

До 9 травня відреставрували пам’ятник, встановлений на братській могилі в Артемівському мікрорайоні. А також відремонтували постамент, розташований на кладовищі цього ж району.

“Я –  військовослужбовець, і мені це дуже близько. Коли була в ті часи війна, було дуже важко нашим дідам, прадідам. Це було дуже страшно, і складно їм завоювати перемогу для нас…Зараз ми теж боремося за вільну нашу Україну і хочемо здобути перемогу”, – ділиться депутатка Шосткинської міськради від партії “За майбутнє” Анна Киричук.

Історія повторюється, доки її уроки не будуть вивчені. Тож важливо знати та пам’ятати події минулого, аби не допустити таких помилок у майбутньому.

«Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – ці слова Максима Рильского сьогодні актуальні, як ніколи, і найчіткіше формулюють мету нашої акції. Маємо пам’ятати завжди, щоби у майбутньому наші діти не знали війни», – говорить депутат Сумської обласної ради (фракція “За майбутнє”) Ігор Кашук.

Також напередодні 9 Травня депутати привітали зі святом учасників бойових дій та інвалідів війни Шосткинщини.

 

Поділитися в соцмережах: