На Сумщині засудили розповсюджувача “русского міра”

Два роки позбавлення волі мешканцю Середино-Буди – за безліцензійну діяльність, порушення авторських прав та ретрансляцію заборонених російських каналів. Про це у Facebook повідомила Лариса Якубенко, представник Нацради у Сумській області:

У 2017 році оперативним шляхом виявили, що житель прикордонного смт. Середино-Буда створив кабельну мережу та надавав мешканцям населеного пункту послуги кабельного телебачення.

“Разом із співробітниками Служби безпеки України я виїзжала у селище для здійснення моніторингу, який підтвердив, що чоловік без відповідної ліцензії Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення здійснює ретрансляцію українських телеканалів та поширює російські програми «Россия 1», «ОРТ», «ТНТ», «НТВ», ретрансляція яких обмежена на території України”, – пише пані Лариса.

Було встановлено, що «студію» обладнано у спеціально орендованому офісі. Отриманий через супутникові антени український контент та заборонені російські канали чоловік ретранслював кінцевим споживачам і отримував за це прибуток. Під час обшуків за його місцем роботи і проживання правоохоронці вилучили обладнання і документи.

Також під час проведення слідчих дій було виявлено, що власниками авторських і суміжних прав завдано збитки у великих розмірах, оскільки ретрансляцію українських телеканалів зловмисник здійснював без відповідних угод.

Незаконна діяльність мешканця Середина-Буди була блокована співробітниками Головного управління СБУ в Сумській області спільно з представником Національної ради України в Сумській області та працівниками Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури.

Згідно з вироком Ямпільського районного суду Сумської області зловмисника визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 176 (порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України, та засуджено до 2-х років позбавлення волі з іспитовим терміном на 1 рік.
Вирок набув законної сили.