Бізнес та молодь об’єдналися, аби змінити життя у селах Сумщини

Молодь і аграрний бізнес об’єднуються, щоб поліпшити життя мешканців сіл на Сумщині. Натомість місцева влада ігнорує ініціативу.

Українська академія лідерства спільно з групою «Агротрейд» реалізовує громадську ініціативу «Державотворець», спрямовану на поліпшення життя людей в найбільш віддалених селах України. Студенти провели опитування жителів сіл Ревякін і Стрільники Путивльської ОТГ про проблеми в селах, які турбують найбільш.

За словами студентів Академії, жителі відкриті до співпраці. Серед найбільш гострих питань: доступ до питної води, стан доріг і мостів, відсутність належних медичних послуг і закриття шкіл в селах через невелику кількість дітей, а також пасажирське транспортне сполучення між селами.

Місцеві жителі кажуть, що керівництво громади знає про ці проблеми, але діалогу щодо шляхів їх вирішення немає. Не бажає влада Путивльської ОТГ спілкуватися і з представниками групи «Агротрейд».

«Я був на сесії міськради Путивльської ОТГ, залишив контакти керівництва групи «Агротрейд», щоб провести зустріч», – розповів менеджер «Агротрейд» в Сумській області Ян Можейко.

Але розмови не вийшло, і тому спільно з громадською молодіжною ініціативою «Агротрейд» вирішив провести опитування самостійно. В рамках громадської ініціативи, студенти отримали завдання підготувати проектні заявки щодо поліпшення життя в селах, а кращі з них отримають фінансування для втілення від групи «Агротрейд».

«Ми розвиваємо соціальні та інтелектуальні проєкти, підтримуємо проукраїнські ідеї і творчість. Те, до чого у громади не дійшли руки. Це спільна праця, яка стирає межі між жителями і дозволяє громаді працювати над покращенням свого життя», – розповіла директорка з операційної діяльності компанії« Агротрейд» Олена Ворона.

Нагадаємо, в травні 2021 року в Путивлі на одному з підприємств групи «Агротрейд» сталася крадіжка 4 тонн засобів захисту рослин. Компанія пропонувала винагороду в розмірі 100 тис. грн за інформацію, яка допомогла б розкрити злочин.

Поділитися в соцмережах: