Де сумчанам шукати укриття в разі надзвичайної ситуації? Знімальна група СТС намагалася потрапити бодай до якогось з них

Укриття є, та чи пристосовані вони для надзвичайних ситуацій? На сайті міської ради є інтерактивна карта, де позначені всі укриття та захисні споруди, у яких сумчани зможуть сховатися від обстрілів та інших небезпек. Чи доступні укриття і в якому стані вони перебувають,  з’ясовувала знімальна група СТС.

На сайті Сумської міської ради нещодавно розмістили пам’ятку про те, як діяти у разі артобстрілу, та інтерактивну карту, де позначені захисні споруди й укриття для надзвичайних ситуацій. Більшість сумчан, з якими ми поспілкувалися на вулиці, про місця розташування укриттів не знають.

Ми вирішили перевірити, наскільки безпечні укриття, позначені на карті, і вибрали три точки у самому центрі міста. Потрапити до протирадіаційного  укриття на Соборній, 38 можна через під’їзд будинку.

Щоправда, зараз приміщення використовують працівники одного з сумських КП, там зберігають інвентар.

У самому укритті зберігається непотріб, який тут був ще до них, говорять комунальники. Стіни і стелі приміщення – осипаються.

Далі намагаємося потрапити до підвалу Центрального універмагу. Там, згідно з картою, найпростіше укриття місткістю 800 людей. Охоронець направляє до адміністратора, адміністратор – далі…

Не вдалось потрапити нам і до захисної споруди на Іллінській, 2, де можуть одночасно укриватися майже півтисячі сумчан. В’їзд у двір будівлі перекритий, пояснювати, де сховище, місцеві охоронці відмовляються.

На апаратній нараді у міськраді зазначають: усі укриття перевірили.

Варто зазначити, що сумські бомбосховища та інші укриття не використовувались десятками років. Чи виділятимуть кошти на їх облаштування та ремонт, посадовці не повідомляють.

Детальніше – у нашому сюжеті: