У МОЗ відмітили якісне обладнання Сумського обласного лабораторного центру

Сьогодні належне забезпечення медичним обладнанням Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України дозволяє щодобово виконувати 1600 досліджень, а у разі великого навантаження – до 2000  досліджень на добу.

За словами виконуючого обов’язки генерального директора Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України Володимира Збаражского, комісія Міністерства охорони здоров’я, яка нещодавно інспектувала обласний лабораторний центр, відмітила його якісне оснащення високотехнологічним обладнанням.

«Лабораторії, які ми обладнали протягом шести місяців, краще укомплектовані, ніж лабораторії Київського обласного лабораторного центру», – зазначив Володимир Збаражський.

Якщо на початку пандемії у наявності був один ампліфікатор на 32 дослідження, то на сьогодні – 5 ампліфікаторів, кожен з яких на 96 досліджень. Також є три автоматичні станції, ламінарні шафи.

Крім того, завдяки благодійникам, у обласному лабораторному центрі з’явилося нове комп’ютерне обладнання.

Наразі, наявність високотехнологічного обладнання дозволяє щодобово у звичайному режимі (до 18.00) робити 1600 досліджень, а у разі великого навантаження – до 2 тисяч зразків за добу.

Відтак, сприяння благодійників, помножені на заходи, що здійснюються державною та обласною владою, дали позитивний результат: оперативне реагування на поширення коронавірусу та швидке отримання інформації про інфікованих, а також про осіб, з якими вони контактували.