Акредитації іноземних агенцій допоможуть отримати державний диплом в Україні

Диплом державного зразка можна отримати і у приватному виші, якщо його програма має рекомендацію авторитетної іноземної агенції.

Деякі іноземні агенції відтепер можуть акредитувати освітні програми українських вишів, а державні інституції в Україні визнаватимуть такі акредитації. Це означає, що студенти, які навчалися  в університетах за програмами, які акредитовані цими організаціями, отримають диплом державного  зразка. Перелік іноземних агенцій було затверджено днями на засіданні уряду.

Це нововведення дозволить керівникам вишів, де  бажають, щоб їхні освітні програми за певними спеціальностями були визнані на міжнародному рівні, звертатися до установ, які мають гідну репутацію. Адже сертифікати, які  видадуть у агенціях, безперешкодно визнаватимуться у нашій країні. Сертифікація за допомогою іноземних агенцій є добровільною, відбуватиметься за рішенням адміністрацій навчальних закладів, як державних і комунальних, так і приватних.

Агенції з переліку Кабінету міністрів України, раніше увійшли до Європейського реєстру забезпечення якості вищої освіти (EQAR). До нього входять установи, які дотримуються принципів забезпечення якості освіти в Європі. Серед країн, у яких діють такі агентства, – Швейцарія, Португалія, Іспанія, Хорватія, Німеччина, Франція, Австрія, Фінляндія та інші.

“У Законі України «Про вищу освіту» чітко виписана процедура акредитації освітніх програм – строки розгляду документів, які виші подають до Нацагентства із забезпечення якості вищої освіти, термін дії сертифіката про акредитацію, підстави для його переоформлення. Однак однією з вимог Закону є також визнання сертифікатів про акредитацію, виданих профільними іноземними агентствами. Прийняте наразі Урядом рішення дозволяє нам стверджувати, що ця норма Закону є реалізованою у повному обсязі”, – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У МОН плануть кожного року здійснювати моніторинг Європейського реєстру та, якщо буде необхідно, вносити зміни до переліку, затвердженого українським урядом.

Джерело: vseosvita.ua

Читайте також:

  1. 41 заклад освіти на Сумщині не отримуватиме субвенцію з державного бюджету, що змінилось?

  2. На базі школи №27 у Сумах планують побудувати укриття на 1000 осіб

  3. Шосткинські школярі продовжать навчання в укриттях або ж дистанційно

  4. «Швидкі побачення» зі спеціальностями: у СумДУ відбувся день відкритих дверей

  5. «Місто, яке має майбутнє»: у Сумах молодь навчатимуть амбасадорству

  6. Сумчанам з особливими освітніми потребами виділять 5,6 млн грн

  7. У Сумах розпочинають прийом заяв та документів для зарахування дітей до першого класу

  8. Ректор СумДУ у прямому ефірі відповість на запитання студентів та вислухає пропозиції щодо навчання

  9. “Змінюємо акценти, вчимо розвінчувати фейки, заохочуємо йти далі”: педагоги ліцею “Просперітас” про навчання в умовах війни

  10. Повітряні тривоги, парти в укриттях і віра в майбутнє: як долають воєнні виклики у ліцеї “Просперітас”