Єврокомісія обговорила пріоритети 2018 року

На своєму першому в 2018 році засіданні в середу Європейська Комісія обговорила інституційні пріоритети на майбутній робочий рік, повідомила в Брюсселі прес-служба ЄК.

Ішлося про реалізацію реформи Економічного та валютного союзу, зміцнення безпеки кордонів ЄС, перегляд системи надання притулку в Євросоюзі, повернення до повного застосування шенгенського кодексу, єдиний цифровий ринок і зближення Західних Балкан із Європейським Союзом, зазначається в комюніке.

Згідно з цим документом, 89 пріоритетних досьє перебувають на стадії розгляду, 29 уже було представлено, і Єврокомісія обговорювала, як забезпечити, щоб інші були фіналізовані до травня 2019 року (терміну завершення мандата нинішнього складу ЄК).

Дебати також стосувалися найважливіших законодавчих пропозицій, очікуваних у 2018 році, які наповнять «дорожню карту» Євросоюзу, «ще більш єдиного, сильного й демократичного».

Єврокомісія має намір зробити акцент на такому пріоритеті, як справедливість, забезпечуючи швидшу та рішучішу реакцію ЄС при повному використанні його договорів і домагаючись лідерства Європи в освоєнні нових можливостей та у вирішенні нових завдань.

Водночас Єврокомісія орієнтується на збалансований підхід, для чого голова ЄК Жан-Клод Юнкер створив 14 листопада 2017 року нову «робочу групу із субсидіарності та пропорційності» в розвиток «Білої книги» про майбутнє ЄС.

Ця робоча група складатиметься з членів Європейського парламенту, Комітету регіонів ЄС і національних парламентів. Вона готуватиме рекомендації про найкраще застосування засад субсидіарності та пропорційності й визначатиме ті політичні області, робота в яких може бути остаточно делегована державам-членам, а також про засоби ефективнішого залучення регіональної та місцевої влади в розробку та втілення політики ЄС, пояснюють у Брюсселі.

Поділитися в соціальних мережах: