Де в Сумах “Причал Одісея” та антимузей, що це таке і як туди потрапити

Перший антимузей під назвою «нОль» відкрили 23 травня у Сумах у рамках альтернативної “Ночі музеїв”. Організували антимузей в одному приміщенні із приватним музеєм “Причал Одісея” на Курській, 18А. Через карантинні обмеження відвідувачів приймають в обмеженій кількості та за попередньою домовленістю, повідомляє Суспільне.

Автор і організатор антимузею, сумський художник Костянтин Аленінський, протягом екскурсії намагається відповісти на філософське питання – чи був нульовий рік у історії людства. Загалом у музеї чотири зали на тему “нулів” – у кожному на відвідувачів чекає інтерактив.

У Сумах відкрили антимузей "н0ль"

Чому антимузей? Він порушує канонічність традиційних музеїв. У нас і приміщення тут більш андеграундне. І ми плануємо більшу інтерактивність для глядачів – все можна чіпати, навіть втручатись в експозицію, щось перевісити, можна навіть принести експонат. Те, що вважається найголовнішою цінністю музеїв традиційних, – це дорогі речі, дорогі картини, ювелірні вироби. У нас головна цінність – це ноль”, – розповів Костянтин Аленінський.

У Сумах відкрили антимузей "н0ль"

Серед експонатів – речі, які втратили свою цінність з часом, – скриня, яка раніше була обов’язковим предметом для кожної жінки та дівчини, прялка, компютерні монітори початку століття. Та головним експонатом, говорить автор – є вікно, яке втратило свою функцію після добудови до будівлі кількох приміщень. Проводитимуть у антимузеї і «обряд обнулення» – кожен охочий обводитиме себе крейдою, при цьому глянувши в нульове дзеркало.

У Сумах відкрили антимузей "н0ль"

Поряд із “н0льовим” музеєм працює останні чотири роки приватний музей Сергія Гуцана”Причал Одісея”.

У Сумах відкрили антимузей "н0ль"

Тут експонуються предмети на історико-археологічну тематику. Головна особливість музею у тому, що експонати розташовані не у хронологічному порядку. До них можна торкатися, примірявати та фотографуватися з ними. Тільки колекція фотографій ХІХ — поч. ХХ століття нараховує близько двох тисяч одиниць. Одне з найцінніших надбань нам демонструє власник – дагеротип 1850 року.

"Головна цінність - це нуль" - у Сумах відкрили антимузей

Це фото зроблене на металі, і воно робилось в одиночному екземплярі, тому що, якщо ти хотів зробити копію, потрібно було знову людей поставити, сфотографувати ще одне готове фото. Зображена родина російського посланника в Угорщину – Раєвського. Яким чином воно в Суми потрапило, в мене пояснення тільки одне – коли відкривався кадетський корпус запрошували професіналів-офіцерів, і вони привезли з собою родинні архіви”, – розповідає Сергій Гуцан.

У Сумах відкрили антимузей "н0ль"

Відвідати антимузей «НОль» та мультимузей «Причал Одісея» можуть усі охочі за попереднім записом, зв’язавшись із організаторами.