Письменник з Глухова написав фентезі про рідне місто

Автором російськомовного видання «Светлоносец. Меч воли» став глухівський 38-річний підприємець Євген Тіщенко. Мабуть, це перша художня книга в жанрі фентезі, події якої відбуваються саме у Глухові. Вона написана легкою мовою в художньому стилі про любов, добро.

Головний герой – Олександріус – веде боротьбу зі злом, а один з боїв проходить на глухівській стометрівці. Читач, переходячи зі сторінки на сторінку, буде впізнавати для себе знайомі місця рідного міста. Для дитячого кола – це реальні події і мандрівки героя світами, для дорослого – це внутрішня духовна боротьба. Істина в легкому сюжеті допоможе читачу задуматись і стати на бік світла, перетворюючись на цілісну особистість.

Це вже друге видання роману. Взагалі свою книгу він написав ще у 2005 році, будучи студентом Глухівського педуніверситету. Тоді було надруковано 300 екземплярів.

Так склалось, що згодом Євген вимушений був багато часу проводити за межами Глухова і України. Він – професійний будівельник, цією справою і займався у великих масштабах. Але нещодавно повернувся в рідне місто. Тут зайнявся підприємницькою діяльністю, а разом з тим повернувся до книги.

“Я дещо вдосконалив і вирішив перевидати її. Бо, вважаю, що тема, яка на перший погляд здається фантастичною, тісно переплетена з сьогоденням. Адже боротьба добра зі злом завжди є актуальною. Хочеться, щоб книгу прочитала наша молодь і взяла для себе звідти щось цінне”, – говорить автор.

З друку вийшло 1000 екземплярів. Роботу глухівчанина будуть продавати 138 магазинів по всій Україні. Літературні критики ставлять високу оцінку твору Євгена Тіщенка. Якщо книга набере популярності, то її перекладуть на іноземні мови і презентуватимуть за кордоном. Коли закінчиться карантин, автор має намір передати декілька екземплярів до бібліотеки, а також школам. Як зазначає Євген, це лише перша книга запланованого циклу. Він і далі працює над продовженням історії. Планує в майбутньому випустити ще 6.

Девіз життя Євгена Тіщенка: «Мрій. Дерзай. Твори!» Він написаний і на першій сторінці його книги. Автор говорить, що у його рідного міста є великий потенціал, дуже хотілось би це використовувати, щось для нього робити. У глухівчанина є мрія пов’язати сюжет своєї книги з якимось творчим проєктом для дітей, щось на зразок популярного колись “Форту Буаяр”. Крім цього, сьогодні Євген Тіщенко працює над написанням наукових робіт.

Неделя