Суми знову зустрічатимуть «Сурми України»

З 26 по 28 червня у Сумах після дворічної перерви відбудеться XV Всеукраїнський фестиваль духової музики «Сурми України».

Витрати на організацію та проведення заходу здійснюються за кошти міського бюджету – 400 тис. грн. Посильну допомогу надають підприємства та організації міста.

Участь у фестивалі візьмуть 13 колективів (8 – гості міста), а це понад 500 учасників, близько 400 із них – гості. Зберуться кращі духові оркестри Києва, Чернігова, Харкова, Кременчука, Мирополя (Житомирська область), Сум, приїдуть шалені барабанщиці з Одеси та яскравий колектив із Туреччини.

Дебютуватимуть на «Сурмах України» Національний президентський оркестр, Заслужений академічний ансамбль пісні і танцю Збройних Сил України, оркестри Харківського авіаційного університету, Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка.

26 червня у День молоді звучатимуть яничарські марші та національні мелодії у виконанні вже знаного сумчанами оркестру турецького війська Улюдаг Мехтер Такімі. Наступного дня, 27 червня, на Театральній площі відбудеться урочисте відкриття фестивалю (18:00). У День Конституції України, 28 червня, учасники фестивалю зранку пройдуть марш-парадом вулицею Соборною (10:30), виступлять у театрі Щепкіна (15:00) та на майданчиках міста (15:30, Альтанка, ресторан «Колиба», «Яппі-суші», урочище Баранівка (біля таборів відпочинку)), а ввечері (19:00) зберуться на стадіоні «Ювілейний» на закриття фестивалю.

Нагадаємо, фестиваль духової музики проводять в Сумах із 2000 року. Захід приурочили до Дня Конституції та назвали відповідно «Сурми Конституції».