Медреформа. Що зміниться для сумчан з 2018 року

25

Урядовий законопроект стартує вже з наступного року.

Реформа передбачає нову модель фінансування – «гроші йтимуть за пацієнтом» – людина звертається до лікаря, а держава перераховує кошти в медзаклад, або безпосередньо лікарю.

У 2018 році за нею працюватимуть сімейні лікарі, терапевти та педіатри. На інших рівнях модель фінансування буде запроваджена поступово до 2020 року.

Медреформа-2018-1

Як відбудеться перехід?

Буде створено Національну службу здоров’я, яка перераховуватиме бюджетні кошти медичним закладам та лікарям-ФОПам за надання меддопомоги людям.

Так держава гарантуватиме, що кожному громадянину, який звернеться до сімейного лікаря, буде надано допомогу безкоштовно. А лікар гарантовано отримає гроші за свою роботу.

Медреформа-2018-2

Що потрібно зробити з 2018 року кожному сумчанину?

Людині потрібно буде обрати свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра та підписати з ним угоду на медичне обслуговування.

Це може бути лікар, який працює в поліклініці, амбулаторії, приватній лікарні (якщо вона підписала договір з НСЗУ), або має власну практику. Причому обрати лікаря людина може незалежно від місця своєї прописки. Лікар не має права відмовити вам у підписанні угоди, винятком є лише випадки, коли він вже має більше 2000 пацієнтів.

Тривалість часу, впродовж якого потрібно укласти угоду з лікарем, не обмежена. Змінити свого лікаря ви можете в будь-який час, якщо знайшли кращого спеціаліста, або, наприклад, змінили місце проживання.

Медреформа-2018-3

За що саме на заплатить держава?

Допомога лікаря первинної ланки, що повністю оплачується державою, включає: консультації лікаря необмежену кількість разів, профілактичні огляди, базові аналізи, направлення до лікарів-спеціалістів, видачу довідок та листів непрацездатності.

Окрім того, сімейний лікар призначає та виписує рецепти на доступні ліки, які можна отримати в аптеці безкоштовно або з незначною доплатою, їх перелік буде поступово збільшуватись.

Допомога, яку надає сімейний лікар, терапевт, педіатр, повністю оплачується державою, для людини вона є безкоштовною. Якщо лікар вимагає гроші з пацієнта, він має право звернутись зі скаргою на нього до НСЗУ і піти до іншого лікаря.

Медреформа-2018-4