Батьки 30-ї школи подають до суду на міську раду

2

На сесію міської ради прийшли батьки учнів, які навчаються російською мовою. Вони намагалися донести, що їх діти мають право навчатися тією мовою, якою їм зручніше, і це не завадить їм любити і поважати українську мову.

Місяць тому на сесії міської ради було прийнято рішення щодо викладання у школах міста лише українською мовою. У Сумах є три школи, де викладають російською. І батьки дітей, які навчаються в них, стали проти таких рішень міських можновладців, адже право вибору мови навчання дитини їм надав закон України. Батьки учнів прийшли на сесію заявити про те, що вони не проти української мови, вони – за свободу і законність.

«Ми зробили свій вибір. Кожен виявив бажання і записав свою дитину туди, де йому буде комфортно вчитися. Навіщо відбирати це право», – говорить мама учня 30-ї школи Тетяна Дубинська.

«Ми коли поступали у школу три роки тому, писали заяву і ми йшли саме в цю школу, бо вона російськомовна», – батько учня 30-ї школи Сергій Стеценко.

Батьки у розпачі: вони обурені свавіллям у міськраді, адже їх ніхто не попереджав і не питав. Утім, у декого з політиків батьки таки знайшли підтримку. Допомогти батькам погодився голова обласного осередку партії «Успішна країна». Там підготували позов до суду і впевнені, що є всі шанси отримати перемогу.

«Депутати не підтримали це рішення, навіть ті, які не вміють розмовляти українською. Тому у нас вже не має іншого вибору ніж подати до суду позов, по-друге заборонити політикам втручатися у навчання наших дітей», – заявив голова сумського обласного осередку партії  «Успішна країна» Владислав Котляр.

1

Як це було дивіться у сюжеті СТС.

Нагадаємо, нещодавно 30 школу намагалися пересилити в приміщення 3-ї школи, батьки тоді виступали проти. Тоді вони також отримали підтримку представників «Успішної країни» і запобігли переведенню учнів.

Читайте також: