Де заблукали гроші на інсулін для хворих сумчан?

Грошей на ліки немає! Зі святом вас, процвітання та успіхів.

Ось  так сьогодні виглядає ситуація з дефіцитом коштів на забезпечення препаратами хворих на діабет у Сумах, повідомляє odindoma.sumy.ua.

Тепер трохи докладніше. Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради на планово-бюджетну комісію подав документ, згідно з яким тільки на 1 квартал поточного року Сумам необхідно 3,5 млн гривень на закупівлю життєво необхідних препаратів. Але фактично у міста є 1,5 млн за рахунок субвенції  і 600 тис грн своїх. Тобто це всього 60% від необхідного. І це тільки перший квартал!

Напевне, немає сенсу повторювати всім, що таке реімбурсація, а також про те, як «гроші ходять за пацієнтом» тому що про це сьогодні і так багато говорять. І в цьому році гроші пішли, але мабуть десь заблукали, бо Національна служба здоров’я перенесла термін фінансування за програмою компенсації вартості інсуліну за рахунок медичної субвенції. Тепер фінансування буде з 1 жовтня.


Тому в Міністерстві охорони здоров’я дали чітко зрозуміти, що кошти повинні шукати в місцевих бюджетах. Після чого привітали всіх зі святами, побажавши процвітання та успіхів… Здоров’я, на жаль, не захотіли побажати.


І в підсумку виходить, що в Сумах немає в достатній кількості коштів для компенсації вартості інсуліну на перший квартал, а до 1 жовтня, в прямому сенсі, деяким сумчанам доведеться ще примудритися дожити.