У Сумах відновлюють 10 апаратів ШВЛ

У Сумах відновлюють 10 несправних апаратів штучної вентиляції легень, і три з них уже відремонтували.

Про це заявила в.о. начальника міського відділу охорони здоров’я Олена Чумаченко під час апаратної наради в Сумській міськраді у понеділок, 6 квітня, повідомляє  Укрінформ.

«З десяти раніше не працюючих апаратів ШВЛ станом на сьогодні відремонтовані три, іще три перебувають у ремонті і, за договором, мають бути відремонтовані до 20 квітня. А ще 4 апарати чекають на запасні частини, які мають поставити до 10 квітня, після чого апарати будуть взяті в ремонт», – розповіла Чумаченко.

За її словами, лікувальним закладам Сум додатково потрібно придбати 96 апаратів штучної вентиляції легень, але коштів недостатньо.

«Враховуючи наявний ресурс, а також допомогу благодійних організацій, лікувальними закладами за рахунок коштів резервного фонду наразі опрацьовується питання придбання 30 апаратів ШВЛ», – зазначила посадовиця.

Вона поінформувала, що наразі в Сумській міській ОТГ офіційно підтверджено три випадки COVID-19 (двоє хворих лікуються стаціонарно в обласній інфекційній лікарні, один – амбулаторно). Особи, які з ними контактували (15 людей), перебувають під наглядом лікарів первинної ланки. З восьми осіб, які мають підозри на коронавірус, двоє перебувають в обласній інфекційній лікарні, решта – вдома. Щодо них встановили 31 контактну особу – всі спостерігаються фахівцями первинної ланки.

Станом на ранок 6 квітня на Сумщині зареєстровано 51 лабораторно підтверджений випадок зараження коронавірусом, з них 2 летальних.

Загалом в Україні 1319 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 38 летальних, 28 пацієнтів одужало.