У Сумському районі лівійці планують відкрити вівцеферму

З пропозицією щодо відродження вівчарства в Сумському районі до Сумської райдержадміністрації звернулися підприємці з Лівії, у планах яких – створити в одному з сіл району вівцеферму з племінним поголів’ям.

Як зазначив голова РДА Геннадій Дорошенко, Сумський район вивчить можливість та проведе перемовини про доцільність створення вівцеферми на території Могрицької, Токарівської чи Басівської сільських рад, в яких раніше розвивали вівчарство, – там залишилися спеціальні пасовища та приміщення.

«На території Сумського району ця галузь вже довгий час залишається нерозвиненою, але м’ясо вівці наразі користується попитом і вважається кращим за свинину. Станом на сьогоднішній день в районі тільки 300 баранів, і всі вони утримуються людьми в особистих господарствах для своїх потреб», – зауважив начальник управління агропромислового розвитку Сумської РДА Григорій Пархоменко.

За інформацією лівійських підприємств, вівцеферма буде не тільки експортувати м’ясо та шерсть, а й займатиметься виведенням нових порід овець, залучаючи для цього спеціалістів з вівчарства Сумського НАУ.