В останні дні травня сумські депутати будуть тестувати GPS в комунальному транспорті

GPS-системи у комунальному транспорті сумські депутати протестують 30 травня.

Про це йшла мова на засіданні тимчасової комісії з питань транспорту Сумської міськради, пише 0542.

До цього часу працівники КП «Електоавтотранс» повинні доопрацювати електронну систему контролю, освоїти навички роботи і налаштування GPS-датчиків, чітко прописати функціонал роботи диспетчерського центру.

За словами директора підприємства Віталія Однорога, на сьогоднішній день GPS-системи встановлені в 20 автобусах і 28 тролейбусах. За підрахунками фахівців, обслуговування, тобто оплата трафіку, обходиться в середньому 13 грн. за 1 одиницю транспортного засобу.

«На даний час програма відображає номер рухомого складу, а не номер маршруту. Як з’ясувалося, з 34 зупинок громадського транспорту не всі збігаються з проектом, а тому потрібна додаткова доробка і прив’язка пунктів посадки-висадки пасажирів до географічних координат. Особливу увагу потрібно звернути на зупинки, які з’явилися не так давно і не внесені у розробку», – радять директору КП «Електроавтотранс» члени комісії.

Планується також створити резервний фонд обладнання, що дозволить працювати системі регулярно і безперебійно. Проект з усіма доробками планується подати на розгляд бюджетної комісії.

«GPS-навігація – це контроль за роботою трудового колективу, контроль за якістю водіння і найголовніше – контроль якості послуг, що надаються пасажирам громадського транспорту. У разі, якщо рекомендації будуть виконані не в повному обсязі, а системи не запрацює в обумовлений термін – ми будемо змушені розглядати це як саботаж з боку колективу «Електоавтотранс», – попередили керівника депутати Сумської міськради.

Нагадаємо, 18 квітня під час апаратної наради в мерії директор КП «Електроавтотранс» Віталій Однорог пообіцяв до кінця травня налаштувати GPS-моніторинг. Крім того, перевізники за тиждень мали визначитися з провайдером.