В Україні 17 і 18 травня – дні вшанування жертв політичних репресій та геноциду кримськотатарського народу

В Україні цими днями – 17 травня вшановуватимуть пам’ять жертв політичних репресій, а 18 травня – жертв геноциду кримськотатарського народу. У зв’язку з цим заплановані пам’ятні заходи із врахуванням карантинних обмежень.

«Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей були розстріляні, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування… «Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства», – йдеться у повідомленні Українського інституту національної пам’яті.

За даними Інституту, у період «Великого терору» на території тодішньої УРСР було засуджено 198918 людей, з яких близько двох третин – до розстрілу, решта були відправлені до в’язниць і таборів.

Щорічно 18 травня в Україні згадують трагічні події 1944 року, коли корінний кримськотатарський народ радянська влада вислала за межі півострова до Центральної Азії. Всього були депортовані понад 180 тисяч людей. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.

Радіо Свобода