В Україні хочуть легалізувати криптовалюти

18

Нардепи вже заробляють на біткоїнах мільйони доларів.

Біткойн в Україні незабаром можуть легалізувати. Законопроект №7183 про обіг криптовалюти в Україні зареєстрований на сайті Верховної Ради.

У світі за біткоїни вже купують квартири, ходять у кіно та снідають у кафе. Про це пише ТСН.

Заробляють їх завдяки майнінгу (з англ. – видобування корисних копалин). Цифрову валюту можна отримати за вирішення в Мережі складних математичних задач. Необхідне лише спеціальне обладнання, його називають «Фермою». До слова, Україна увійшла в ТОП-10 за кількістю видобувачів криптовалюти.

Найпопулярніша віртуальна грошова одиниця – біткоїн – зараз коштує близько 5,5 тисячі доларів. Власники таких монет через банк конвертують їх у реальні гроші.

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, зараз в Україні статус криптовалюти не визначений законодавством, проте сама криптовалюта не заборонена.

Контролювати нову валюту має Нацбанк – переконані автори законопроекту щодо легалізації криптовалют. Народні депутати пропонують узаконити біткоїн, ефіріум та ще близько восьми сотень найменувань віртуальних грошей. За маніпуляції із криптовалютою на біржі пропонують збирати податок до держказни.

До речі, серед самих законодавців також є власники цифрових грошей. Згідно з деклараціями за минулий рік, найбільше біткоїнів має народний депутат Олександр Урбанський – 5328, а це становить майже 30 мільйонів доларів. Другим у рейтингу став нардеп Дмитро Голубов. На його рахунку – 4376 біткоїнів, тобто трохи більше 24 мільйонів доларів.

На сьогодні в світі існує понад 1,1 тисячі криптовалют, загальна капіталізація цього ринку – 133 млрд. доларів.