Верховна Рада прийняла медреформу

70

Законопроект підтримали 240 народних депутатів.

Законопроект №6327 “Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів” Верховна Рада прийняла сьогодні, 19 жовтня, у другому читанні.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун подякувала депутатам за підтримку урядового законопроекту.

Серед ключових пунктів ухваленого закону: страхова медицина, плата лікарям за надані послуги, вибір сімейного лікаря та міжнародні протоколи лікування, пише ТСН.

У законі передбачено гарантований пакет послуг і лікарські засоби за рахунок державного бюджету для громадян України. Зокрема, за рахунок держави будуть оплачувати надання екстреної, первинної та паліативної медичної допомоги.

2

Ще однією новацією є зміна принципу фінансування – замість витрат на “ліжко-місце” тепер використовуватимуть принцип “гроші ходять за пацієнтом”.

Також, реформа передбачає створення системи державного соціального медичного страхування. Застраховані особи можуть отримати медичні послуги та ліки повністю або частково за рахунок коштів державного солідарного медичного страхування в закладах охорони здоров’я будь-якої форми власності та в осіб-підприємців.

Серед новіцій, які має привнести реформа у сферу медицини, стане зростання зарплат і нове устаткування для бригад швидкої допомоги.

Закон буде вводитися в дію з 1 січня 2018 року поетапно.