За дачу хабара поліцейському – до кримінальної відповідальності

На Сумщині неодноразово судимий житель Шостки, якому загрожував адміністративний нагляд, намагався дати хабар дільничному офіцеру поліції за  вирішення питання безперешкодного пересування регіоном.  Та прорахувався. Дільничний і грошей не взяв і  факт дачі неправомірної вигоди задокументував. Тепер «підприємливому» чоловіку загрожує чергове кримінальне покарання.

За словами дільничного офіцера поліції Шостки, кілька днів тому до нього звернувся неодноразово судимий 44-річний місцевий мешканець – чоловік попросив посприяти йому у вирішенні питання щодо проставлення відміток у справі про адміннагляд.

Суть справи полягала в тому, що громадянин повинен був  у чітко  визначені судом строки приїздити до відділу поліції та відмічатися у відповідній справі про адміністративний нагляд, засвідчуючи цей факт власноручним підписом.

За словами самого піднаглядного, він знайшов роботу в іншому населеному пункті Сумщини, а тому не може приїздити до Шостки на «відмітку». Дільничний запропонував йому альтернативу – передати справу до підрозділу поліції за місцем його нової роботи, однак чоловік відмовився. Так і не знайшовши того дня порозуміння, прохач пішов, а днями нагадав про себе знову.

Громадянин дочекався біля відділу поліції дільничного і знову звернувся до нього з тим же проханням, пропонуючи офіцеру … самому ставити замість нього підпис у справі. Правоохоронець знову відмовився. Тоді чоловік використав останній, у його розумінні, аргумент: поклав до кишені полісмена 1 000 гривень.

Реакція офіцера була миттєвою – він запросив до відділення громадян, що стали свідками події, та повідомив про те, що сталося, керівництву відділу поліції.

Наразі за цим фактом проводяться першочергові слідчі дії. Найближчим часом відомості будуть внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за  ч. 1 ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Санкція статті передбачає покарання від сплати чималого штрафу аж до обмеження волі на строк від двох до п’яти років.