Садибу Харитоненка в Сумах внесли до програми “Велика реставрація” – Дмитро Живицький

“Якщо раніше чогось не було, то це не значить, що цього не буде” – саме так очільник Сумської ОДА Дмитро Живицький прокоментував ситуацію з реставрацією садиби Харитоненка в Сумах.

Нагадаємо: садиба Харитоненка – архітектурна пам’ятка XIX століття, розташована на початку вулиці Троїцької в обласному центрі. Раніше було відомо, що вона не увійшла до переліку об’єктів на Сумщині, які відновлюватимуть в рамках президентської програми “Велика реставрація”, куди входять об’єкти культурної спадщини, які мають стати туристичними магнітами для регіонів.

На питання, чи вже відомий перелік таких об’єктів на Сумщині, Дмитро Живицький відповів, що такий перелік вже сформований і є в міністерстві культури.

“Основний і, мабуть, на сьогодні найголовніший проєкт, який нам треба реалізувати, це реставрація садиби Харитоненка в Сумах. Вже є спільний наказ міністерства освіти, якому сьогодні належить ця садиба, та міністерства культури про передачу історико-культурному заповіднику “Глухів” цього комплексу для того, щоб швидше пішов процес реставрації, і було кому дати ці гроші, щоб їх правильно використати”, – повідомив голова Сумської ОДА.

На 2022 рік вже заплановане фінансування цього об’єкту з державного бюджету.

Більше можна дізнатися ТУТ: