Сумчан занепокоїв пошкоджений трос у ліфті: хвилюватися чи ні?

В одному з торговельних центрів Сум працює ліфт з надірваним тросом. У соцмережах з’явилося фото, на якому добре видно стан троса. Чому ліфт не закривають на ремонт і хто несе відповідальність – дивіться далі.

Ліфт – один з підйомників торговельно-розважального центру «Київ». На цьому фото, що опублікували у фейсбук, добре видно, що трос ліфта рветься. Сумчан новина  занепокоїла.

Наша кореспондентка проїхалася у ліфті, щоб побачити все на власні очі. Пошкоджений трос видно через панорамні вікна підйомника.

Нашій кореспондентці вдалося поспілкуватися з керівництвом центру. Вони запевнили: ліфт новий, експлуатується трохи більше року, і підстав для його аварійної зупинки немає.

“Навіть якщо комусь не подобається зовнішній вигляд тросу, це не говорить про те, що він є непридатним для експлуатації. Насправді трос виконує свої функції і витримує усі навантаження, зазначені у розрахункових вимогах. Те, що з нього трохи вилізла внутрішня серцевина, не є показником того, що він аварійний”, – говорить Андрій Коваленко, технічний директор ТРЦ “Київ”.

В управлінні держпраці говорять, що про проблему чули, але не мають законної підстави провести перевірку.

“Для перевірки немає підстав. Підставою може бути або доручення прем’єрміністра, або звернення фізичної особи щодо порушення її прав, або нещасний випадок”, – розповідає Марина Сахно, завідувачка сектору юридичного забезпечення управління держпраці в Сумській області.

Директорка торговельно-розважального центру запевняє: небезпеки немає.

“Керівництво ТРЦ гарантує безпеку і несе за це повну відповідальність”, – запевняє Ганна Галицька, директорка ТРЦ “Київ”.

Але, якщо все вищевикладене вас не переконало, то, крім ліфту, у ТРЦ є ще й сходи, якими можна підніматися, не хвилюючись за стан тросів.

Більше дивіться у нашому сюжеті: